Aliqua laboris adipisicing consectetur ex sunt duis eu non id aliqua sit duis. Ipsum minim ullamco exercitation est…

Get In Touch

4 Śląski Festiwal Nauki

W dniach 25–27 stycznia 2020 odbywa się 4 Śląski Festiwalu Nauki Katowice, który obecnie jest jednym z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie. Dotychczasowe edycje przyciągnęły już ponad 100 tysięcy osób.

Współorganizatorem jest Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej. Pracownicy oraz studenci Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki zaprezentują między innymi:

  • możliwości robota SCARA,
  • technologie VR w Przemyśle 4.0,
  • model obrabiarki CNC,
  • kompas mechaniczny,
  • oraz prace zrealizowane w ramach działalności Koła Naukowego Inżynier XXI wieku.

4. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE zainaugurowano w sobotę 25 stycznia uroczystą galą, podczas której zaprezentowano spektakl „Radiance: The Passion of Marie Curie” w reżyserii Alana Aldy, opowiadający o naukowej pasji genialnej polskiej zdobywczyni dwóch Nagród Nobla [1].

Jednakże dopiero w niedzielę i poniedziałek (26 i 27 stycznia 2020 r.) w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach zaprezentowano główne atrakcje i aktywności Festiwalu tj.: sześć obszarów wiedzy (nauk ścisłych, nauk przyrodniczych, nauk technicznych, nauk humanistyczno-społecznych, medycyny i zdrowia oraz sztuki), debiutującą w ramach ŚFN strefę elektromobilności, sportu, dziecka oraz e-sportu.

4. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to ponad sto pięćdziesiąt stanowisk pokazowych, dziesiątki wykładów, warsztatów i spotkań z interesującymi ludźmi ze świata nauki (i nie tylko), odbywających się w obszarach wiedzy w sali wielofunkcyjnej, na scenie głównej, w salach audytoryjnych i wykładowych [1].

Literatura

  1. Serwis internetowy 4. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE – link