Aliqua laboris adipisicing consectetur ex sunt duis eu non id aliqua sit duis. Ipsum minim ullamco exercitation est…

Get In Touch

Konferencja z Patronatem i finasowaniem MEiN

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że XII Międzynarodowa Konferencja Studentów oraz Doktorantów „Inżynier XXI wieku” została objęta patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Wydział Budowy Maszyn i Informatyki otrzymał dofinansowanie od Ministra Edukacji i Nauki z programu Doskonała Nauka w kwocie ok. 54 000zł na wsparcie XII Międzynarodowej Konferencji Studentów oraz Doktorantów „Inżynier XXI wieku”.

Tegoroczna edycja odbędzie się 9 grudnia 2022r. i, podobnie jak w poprzednich 11 edycjach, udział w niej będzie bezpłatny. Organizacja ostatnich dwóch edycji, w tak trudnych dla nas czasach, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Bez pomocy oraz pracy wielu osób, którym składamy serdeczne podziękowania, a także finansowego wsparcia Ministra, nie bylibyśmy w stanie jej przeprowadzić w analogiczny sposób. Zakres tematyczny interdyscyplinarnej międzynarodowej konferencji „Inżynier XXI wieku” obejmuje szeroko pojmowane zagadnienia z: mechaniki i budowy maszyn, automatyki i robotyki, mechatroniki, inżynierii produkcji, informatyki, transportu i eksploatacji pojazdów.

Międzynarodowa konferencja naukowa „Inżynier XXI wieku” ma nietypowy charakter. Przedsiębiorcy z branży automotive, IT i elektryczno-maszynowej, podczas wykładów oraz warsztatów, przedstawiają tendencje rozwoju przemysłu i problemy do rozwiązania, prezentują nowe technologie, urządzenia i oprogramowania, a także demonstrują ich działanie. Studenci i doktoranci w trakcie sesji plakatowej mają szansę przedstawić swoje dokonania zespołowe lub autorskie, zademonstrować wykonane urządzenia, które najczęściej są odpowiedzią na oczekiwania i prognozowane potrzeby firm. Jest to doskonała okazja do spotkania obu tych stron, wzajemnego poznania oraz wymiany doświadczeń, jak również do nawiązania współpracy naukowej z przedstawicielami przemysłu i z innymi ośrodkami naukowymi. Każdy z uczestników konferencji ma możliwość opublikowania wyników swoich badań naukowych w formie rozdziału w monografii.

Corocznie wyniki konferencji przedstawiane są w prasie, telewizji regionalnej. Prowadzony jest serwis internetowy pod adresem: https://www.engineerxxi.ath.eu/, na łamach którego promowana jest konferencja oraz prezentowane są prace badawcze, a w ostatnich dwóch latach przebieg konferencji można było śledzić poprzez ogólnodostępną transmisję w serwisie YouTube, co pozytywnie wpłynęło na zainteresowanie konferencją. W związku z tym i nabytym doświadczeniem, przy tegorocznej edycji chcielibyśmy kontynuować organizację konferencji w formie stacjonarnej z możliwością transmisji dla uczestników, którzy nie mogą wziąć bezpośredniego udziału w tym wydarzeniu.

Serdecznie zapraszamy 9 grudnia 2022r. (piątek) na XII Międzynarodową Konferencję Studentów oraz Doktorantów „Inżynier XXI wieku”.

Projekt o dofinansowanie z pomocą dziekanów WBMiI przygotowała dr inż. Dorota Więcek.

Skip to content