Aliqua laboris adipisicing consectetur ex sunt duis eu non id aliqua sit duis. Ipsum minim ullamco exercitation est…

Get In Touch

Nowe stanowiska oraz oprogramowanie

Od semestru zimowego w roku ak. 2022/2023, podczas zajęć dydaktycznych, studenci WBMiI będą mogli korzystać z nowego sprzętu oraz systemów informatycznych.

Warto tutaj wymienić np. nowego robota autonomicznego MIR100, którego wydział pozyskał dzięki współpracy z firmą ASTOR. MiR 100 to współpracujący robot mobilny o udźwigu do 100 kg i udźwigu 300kg do mniejszych zadań transportowych w przemyśle, logistyce oraz służbie zdrowia. Czas pracy na akumulatorze to 10 godzin lub 20 km.

Kilka tygodni temu informowaliśmy o otwarciu nowego laboratorium systemów wizyjnych. W tym tygodniu stanowisko do tzw. bin picking wyposażone w osprzęt firmy Cognex zostało uzupełnione o 6-cio osiowego robota wspomagającego Melfa Assista RV-5AS-D firmy Mitsubishi, z chwytakiem palcowym Schunk lub wymiennie chwytakiem podciśnieniowym Schmalz.

Robot współpracuje z kamerą wizyjną i potrafi w sposób automatyczny rozpoznać chaotycznie ułożone komponenty, które następnie posortuje do odpowiednich pojemników. Stanowisko oraz laboratorium uruchomiono we współpracy z firmą Centrum Inżynieryjne.

Zakupiliśmy także oprogramowanie FlexSim, które pozwala na intuicyjne modelowanie oraz optymalizację zaawansowanych procesów produkcyjnych. Dzięki rozbudowanej bibliotece obiektów 3D możliwe jest wierne odwzorowanie analizowanego procesu – linii produkcyjnej, hali magazynowej, czy procesu obsługi klientów. Virtual Reality pozwala za pomocą okularów VR przenieść się w wirtualny świat naszego modelu i przetestować go!

Skip to content