Aliqua laboris adipisicing consectetur ex sunt duis eu non id aliqua sit duis. Ipsum minim ullamco exercitation est…

Get In Touch

Śląski Festiwal Nauki 2022

Jest to jedno z największych wydarzeń popularyzujących naukę w Polsce. Zainaugurowano je w chorzowskim Planetarium – Śląskim Parku Nauki. Gospodarzem uroczystej Gali otwarcia było Województwo Śląskie. 

04 grudnia 2022 zaproszono wszystkie osoby interesujące się szeroko pojętą nauką do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Spotkanie rozpoczęto od uroczystego podpisania porozumienia o współpracy na rzecz wspierania śląskich innowacji poprzez Program Erasmus+ z uczelniami z województwa śląskiego oraz Miastem Katowice. Jednym z jedenastu sygnatariuszy jest Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej. Naszą uczelnię reprezentowali JM Rektor prof. Jacek Nowakowski oraz Prorektor prof. Tomasz Knefel, który podpisał to porozumienie.

Podczas tego wydarzenia nie mogło nas zabraknąć! Pracownicy WBMiI wraz ze studentami przygotowali ciekawe wykłady, warsztaty oraz pokazy naukowe.

W orgaznizację zaangażowani byli członkiwe kół naukowych: RESET,  WIP – Wirtualna Inżynieria Produkcji, Inżynier XXI wieku.

6. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE organizują: Uniwersytet Śląski w Katowicach (lider i pomysłodawca przedsięwzięcia), Miasto Katowice (miasto gospodarz wydarzenia), Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego (współgospodarze), a także Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie, Politechnika Częstochowska, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

Skip to content