Aliqua laboris adipisicing consectetur ex sunt duis eu non id aliqua sit duis. Ipsum minim ullamco exercitation est…

Get In Touch

Walczymy z COVID-19! Drukujemy maski ochronne oraz specjalistyczne złączki filtrów!

Włączając się w walkę przeciwko epidemii koronawirusa w tym tygodniu rozpoczęliśmy prace związane z produkcją oraz dostarczaniem osłon ochronnych dla lekarzy oraz pracowników medycznych. Drukowana przyłbica składa się z czterech części, jest łatwa w montażu oraz dezynfekcji. W przypadku osób bezpośrednio kontaktujących się z pacjentem zmniejsza ryzyko zarażenia się drobnoustrojami.

Koordynatorem działań na Wydziale Budowy Maszyn i Informatyki  jest mgr inż. Kamil Wyrobek z Katedry Technologii Maszyn i Automatyzacji.

W produkcji wykorzystujemy posiadane na wyposażeniu Wydziału drukarki 3D.

Wydruk jednej przyłbicy trwa 1 godzinę 20 minut. Produkcja odbywa się ze szczególną dbałością o zasady higieny, z zastosowaniem maseczek jednorazowych i gumowych rękawiczek ochronnych.

Warto zaznaczyć, iż wszelkie działania prowadzone są w ramach akcji stworzonej przez firmy, uczelnie oraz pasjonatów druku 3D.

 

Niemożliwe jest abyśmy osiągnęli zamierzony cel sami !

Akcja #drukarzedlaszpitali oraz #przyłbicawkoronie podzielona jest na regionalnych koordynatorów, którzy nadzorują wolontariuszy drukujących części. Pierwsze setki sztuk zostały już zmontowane i dostarczone do kilku placówek i szpitali.

Projekt przyłbicy, z którego korzystamy, został przygotowany przez zespół czeskich naukowców kierowanych przez Martina Havrda ze Szpitala Uniwersyteckiego Vinohrady w Pradze, a następnie udostępniony pro bono na stronie Prusa Research.

Głównym koordynatorem działań w Bielsku-Białej jest mgr Wojciech Gurdek z blackfrog.pl.

Firma zajmuje się sprzedażą drukarek 3D oraz osprzętem jak i materiałami eksploatacyjnymi do druku 3D. Ponadto jest oficjalnym dystrybutorem Prusa Research.

W ramach pomocy, drukujemy także m.in. złączki filtrów stosowane w maskach 3M.

Wydruk elementów do masek przedstawiają filmiki poniżej: